Tipy na úsporu vody

Vaření vody
Nenapouštějte rychlovarné ani normální konvice horkou vodou s tím, že váš oblíbený nápoj bude dříve hotový. Nebude. Rozdíl v rychlosti ohřevu je zanedbatelný, cena už ne. Z vodovodního rozvodu s otočením kohoutku nebo zvednutím pákové baterie neteče okamžitě teplá nebo horká voda. Vždy je nutné určitý objem vody odpustit, někdy více, někdy méně. Tuto vodu také zaplatíte.

Holení
Při holení nenechávejte vodu téci po celou dobu holení. Napusťte si umyvadlo nebo si dle potřeby svá “holítka” opláchněte a baterii vždy zavřete. Je to snadné a rozdíl ve spotřebě vody je opět značný.

Čištění zubů
Při čištění zubů používejte kelímek na vodu, nenechávejte vodu téci během čištění zubů, rozdíl ve spotřebě vody je značný.

Odpouštění vody
Neodpouštějte vodu čekajíc, až poteče voda teplá. Zvlášť obyvatelé panelových domů a domů, kde je dálkově přivedená teplá voda zvlášť – zbytečně si roztáčíte vodoměry na teplou vodu a odpouštěnou “studenou” vodu platíte jako vodu teplou. Pamatujte, že teplá voda je 3 – 5 krát dražší než voda studená. Během roku se taková “spotřeba” nasčítá a vše zbytečně zaplatíte.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.